Chrámový sbor

úterý 19:00, na fařeChrámový sbor v akci

Chrámový sbor kostela sv. Antonína v Liberci je pokračovatelem nepřetržité činnosti chrámových sborů katolického kostelz ze čyřicátých let. Jeho činnost byla zaměřena na službu církvi v obvodu farnosti. Členská základna se od té doby výrazně nezměnila, jen generačně.

Od roku 1960 vede sbor regenschori ing. Bohuslav Eliáš, který dovedl sbor k současné úmělecké úrovni. Ve sboru s ním spolupracovalo mnoho obětavých a kvalitních zpěváků z řad katolické církve i příslušníků jiných církví. Repertoár sboru byl postupně obohacen o hudební sakrální síla našich i světových mistrůl. Chrámový sbor navázal spolupráci s profesionálními zpěváky, hudebníky a hudebními skupinami. Zvláště se sólisty Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Sbor udržuje kontakty s chrámovými sbory v zahraničí.

Kostel sv. Antonína je dějištěm interpretace závažných duhovních děl v provedení jak chrámového sboru, tak i našich a hraničních hudebních těles a sólistů. Chrámový sbor naplňuje prostřednictvím hudby vznešenou myšlenku duchovní obrody naší společnosti a je potěšitelné, že o časově náročnou činnost projevuje zájem stále více mladých lidí. Sbor nahrál několik magnetofonových kazet a CD disk.