Noc kostelů v kapli u Obrázku

Zveme vás na Noc kostelů i do kaple Panny Marie U Obrázku.

17.00 Křížová cesta – stínohra

Vernisáž originální křížové cesty, vytvořené pomocí umělecké fotografie na principu stínohry. Autoři jsou žáci 8. A ze ZŠ, Liberec, nám. Míru v Ruprechticích, pod vedením pana učitele Ondřeje Hofmana.

Na vernisáži zazpívají děti ze sboru ruprechtické školy, pod vedením paní učitelky Kristýny Knopové. Na flétničky zahrají prvňáčci a druháčci pod vedením paní učitelky Hany Jabůrkové. Krátké barokní skladbičky na violoncello vám předvede Kevin Bureš.

18.30 Literárně-hudební okénko

Literární a hudební podvečer v provedení interpretů (a autorů): Magdalény Jindřichové, Štěpánky Lisé, Matyáše Mikuláše, Filipa Nováka, Denisy Richterové, Jany Trnkové a jejich přátel.

20.00 Hraje Rudolf

Pro potěchu sobě i ostatním zahraje dechový sextet Hraje Rudolf. Zpívá Marie Telekesová, diriguje Graziano Sanvito.

21.00 Gregoriánský chorál

Komentované ukázky jedno i vícehlasého chorálu v podání mužské vokální skupiny působící příležitostně při kostele sv. Antonína Paduánského v Liberci Ruprechticích

21.30 Sherlock Holmes – Tahy králů

Letní kino před kostelem – promítání krátkometrážního studentského filmu Divadelní Budky a Dětské televize Liberec. Detektivní příběh lásky, která vede ke krvavé pomstě. Režie: Tomáš Machálka.

22.30 – 23:00 Ochutnávka kontemplace

Chvíle zastavení pro všechny, kdo touží uprostřed každodenního spěchu po jednoduchosti, bezprostřednosti, samotě a ztišení.

Jizerky světlem

Po celou dobu konání akce bude přístupná v okolí kostela U obrázku interaktivní výstava „Jizerky světlem“ V okolí kostela najdete několik zastavení s obrazovými příběhy a hádankami z Jizerských hor, které si za pomoci baterky můžete prohlédnout, vyprávět, zahrát, přečíst … Baterky s sebou! Pro děti a hravé lidi připravila Motyčkovic klika z.s.

Křížová cesta – výstava

Celovečerní program:

Chutné občerstvení zajišťuje po celý večer vegetariánské bistro Vegit-Point z Liberce

Noc kostelů 2022 U Obrázku

Čvn 10 2022
Expired!

Čas

Umístění

Kaple U Obrázku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.