Ohlášky 1. neděle adventní, 29.11.2020

30.11. pondělí svátek sv. Ondřeje, apoštola
3.12. čtvrtek památka sv. Františka Xaverského, kněze
6.12. neděle 2. neděle adventní

• mše sv. ve všední dny budou podle obvyklého pořádku. V neděli bude při mši sv. moci být pouze asistence (s doprovodem), připojit se můžete na internetu od 9.00, odkaz na kanál YouTube je na adrese: http://bit.ly/prenosyrupre
  • neděli bude od 10 do 11:30 hodin příležitost k návštěvě kostela, adoraci a přijetí Eucharistie. O přijetí svátostí je možné požádat také během pátečních adorací, nebo telefonicky na faře či přímo u některého z kněží.
  • rorátní mše – ranní mše sv. ke cti panny Marie budou slouženy o adventních pátcích vždy v 6:30, mše bude při svíčkách, můžete přinést i vlastní lucerničku. Po mši pak jste zváni na zahřátí a na malé pohoštění do farního sálu.
  • Adorace – díky posunutí zákazu vycházení na 23. hodinu budou moci adorace opět končit až ve 22 hodin, od prosince už budou adorace Eucharistie jen v pátek (po večerní mši sv.).
  • za minulý týden se vybralo (v pokladničce v kostele) 4.730,- Kč.
  • Dnes začínáme Advent – dobu přípravy na Boží narození. I letos vám nabízíme pomůcku pro jeho prožití – Průvodce Adventem. Brožurku si můžete vzít v kostele v době jeho otevření, nebo ve farní kanceláři u sestry Jany.
  • Mikuláše letos, z důvodu omezení počtu přítomných, společně organizovat nebudeme, děti si ho připomenou a prožijí na náboženství.
  • Perníkový Betlém – jak už jsem psal, sestry nás zvou k vytvoření perníkového Betlému pro náš kostel. Při výrobě figurek je možné uplatnit fantazii a klidně vytvořit třeba váš dům, rodinu, náš kostel… další informace jsou na internetu, nebo je možné se zeptat sestry Jany na faře. Po Vánocích Betlém slavnostně sníme 🙂
  • Jaké budou možnosti vánočních bohoslužeb ještě nevíme, ale chtěli bychom zajistit otevření kostela ve dnech 25.-27.12., aby lidé z okolí mohli do kostela přijít a podívat se na naše Betlémy. Až to bude aktuální, tak vás poprosíme o pomoc při hlídání kostela v době otevření.
  • Naši biskupové uveřejnili své Prohlášení k současné situaci a vybízejí nás v něm, mimo jiné, k dobrovolnému postu o adventních středách. Celé prohlášení si můžete přečíst na nástěnce, nebo je ke stažení níže.