Close

Jak prožít postní dobu?

Nabízíme pár tipů k prožití letošní postní doby.

Postní doba je dobrá příležitostí zaměřit se v životě na to podstatné, k obnově a prohloubení vztahu s Bohem.

Může k tomu sloužit brožurka „Malý průvodce postní dobou“, která je k dispozici v kostele. Brožurka obsahuje jednu větu z Písma a jednu myšlenku papeže Františka na každý den. Na neděle jsou připravena zamyšlení od kněží brněnské diecéze. V mobilní aplikaci Malý průvodce postní dobou jsou krátké věty rozšířeny ještě o biblické texty na daný den a modlitby. Aplikace je pro mobilní zařízení Android, pro iOS bude vydána brzy.

V postní době se také v kostele modlíme křížovou cestu, každý pátek v 17.30. Je to hezký způsob, jak doprovázet Pána v jeho utrpení.

Postní doba je dobrou příležitostí ke svátosti smíření. V ní Bohu otevřeme své srdce a necháme do něj vlít jeho pokoj, jeho život. Zpověď obnovuje náš vztah s Bohem, je velkou pomocí pro duchovní život.

Více tipů ve videu.

Aplikace Misál na rok 2020/2021, o které je ve videu řeč, je ke stažení zde:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.liturgie.MisalNaPrazdniny&hl=cs&gl=US
iOS: https://apps.apple.com/us/app/mis%C3%A1l-2020-21/id1434964109

2 Comments on “Jak prožít postní dobu?

Stáňa Koutová
24. 3. 2021 at 21:37

Bernarde, děkuji za inspirativní slova a povzbuzení k četbě Bible.
Stáňa

Odpovědět
bernard
26. 3. 2021 at 7:57

Moc rád 🙂 B.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *