Setkání o farních buňkách

Farní buňky jsou příležitostí, jak prožívat víru hlouběji spolu s ostatními křesťany. V sobotu 3. listopadu 2018 v 15 hod. a v neděli 4. listopadu po mši sv. nám tuto možnosti přijedou představit zástupci Komunity blahoslavenství. 

Odpoledne o Farních evangelizačních buňkách spojený se svědectvími

Kdy: V sobotu 3. listopadu 2018 15-18 hod., v neděli 4. listopadu při mši sv. a po ní.

Kde: Fara v Ruprechticích a zdejší kostel sv. Antonína

 

Přednášející. P. Vojtěch Karel Koukal

a tým z farnosti v Dolanech u Olomouce

 

Podělí se s námi o jejich vizi farnosti a představí nám Farní evangelizační buňky, které pomáhají růst:  

  • v modlitbě osobní i společné
  • ve službě v církvi podle osobních charismat a povolání
  • v evangelizaci, která je přirozená a nenásilná a staví na konkrétních vztazích, které už každý  z nás žije (zahrnující modlitbu, službu lásky, svědectví slova a uvedení do přijímajícího společenství)

 Originalita Farních evangelizačních buněk je v tom, že jde o společenství otevřené pro každého a svou podstatou povolané k růstu.  Je to ověřený a účinný nástroj pro obnovu farnosti a vyzkoušená metoda evangelizace (funguje ve farnostech velkých i malých, městských i venkovských). 

(ilustrační foto v malém náhledu: Zbyněk Šišpera / Člověk a Víra)