Close

5. neděle postní, 7.4.2019

Liturgický kalendář

7.4. Pátá neděle postní
14.4. Květná (pašijová) neděle

 • Bohoslužby budou v obvyklém pořádku. Ve všední dny se po mši sv. modlíme modlitby Pod ochranou tvou a Svatý Michaeli archanděli za církev – podle přání papeže Františka.
 • Minulou neděli se při sbírce vybralo 3280,-Kč.
 • V pátek proběhlo na faře velikonoční tvoření – mělo velký úspěch, účast byla hojná. Organizátorkám moc děkujeme!
 • Příští sobotu (před Květnou nedělí) 13.4. bude příležitost ke sv. smíření od 15 do 18 hod. v kostele. Další zpovídání pak bude ve stejný čas na Velký pátek, 19.4. Jinak je možné využít příležitost ke zpovědi před mší svatou, nebo se individuálně domluvit s některým z bratří – kněží.
 • Pravidelná setkání budou v obvyklých časech, v pátek se v postní době místo růžence modlíme od půl 6 křížovou cestu. Na Hovorech o víře se nyní věnujeme přípravě na velikonoční svátky – toto pondělí budeme hovořit o slavnosti vzkříšení – Velikonoční vigilii. V úterý je pravidelně od 18 hod. u nás hodinová tichá adorace za naši farnost. Přijít můžete i jen na část, jsme zde v tichosti před naším Pánem ve svátosti Eucharistie.
 • Prosíme o pomoc při předvelikonočním úklidu kostela – uklízet se bude v úterý 16.4. od 10 hod., další informace vám dá Irenka Březinová.
 • Příští neděli – Květnou – zahájíme bohoslužbu žehnáním ratolestí venku před vchodem do kostela a následným průvodem.
 • Již dopředu vás zveme na všechny velikonoční bohoslužby, při kterých budeme slavit utrpení a vzkříšení našeho Pána. Velikonoční vigilie bude letos stejně jako vloni na Bílou sobotu ve 21 hodin, proběhne při ní také křest a biřmování našich katechumenů. Po ní budeme pokračovat při agapé na faře – kam vás také zveme a vítány budou potravinové příspěvky (buchty, bramborové lupínky, další dobroty…). Při mši sv. na Boží Hod se budou žehnat pokrmy a po ní bude také možnost uplést si pomlázky, na tuto akci zveme především tatínky se syny!
 • nový web a farní Facebook – máme novou podobu našich webových stránek a také má naše farnost nově profil na sociální síti facebook, stará se o něj br. Bernard. Pokud tuto soc. síť užíváte, můžete se na náš profil podívat, případně se k němu přihlásit – na adrese https://www.facebook.com/farnostruprechtice
 • Příští víkend (pá a so) se koná diecézní setkání mládeže. Další info na plakátku.
 • Velikonoční přání – si vezměte na stolcích u vchodu do kostela – na zadní straně jsou časy velikonočních bohoslužeb. Vzít je můžete i pro své sousedy a známé.
 • Tuto neděli bude po mši sv. setkání ministrantů.

Informace z farní rady

Úvodní obrázek: Dnešní evangelium o vzkříšení Lazara (Giotto)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *