Close

Pouť ke sv. Antonínovi, 16.6.2019

16.6. neděle Poutní slavnost sv. Antonína Paduánského
20.6. čtvrtek Slavnost TĚLA A KRVE PÁNĚ
21.6. pátek památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka
23.6. neděle 12. neděle v mezidobí

  • Mše sv. budou v tomto týdnu v obvyklém pořádku. Navíc bude 20. června, o slavnosti Božího Těla, také večerní mše sv. v 18 hodin, spolu s eucharistickou adorací.
  • Minulou neděli se při sbírce vybralo 2.970,- Kč.
  • Dnes po mši sv. jste všichni zváni na setkání na farní zahradě! Můžete si dát kávu s nějakou sladkostí nebo něco k pití a zhruba od půl 12 bude farní oběd, který společně zahájíme modlitbou.
  • Příští neděli vás zveme na Farní táborák, kterým zakončíme tento školní rok. Bude na farní zahradě od 18 hod., zveme především rodiny s dětmi.
  • Příští školní rok plánujeme výuku náboženství ve stejném rozsahu jako letos, navíc by pro starší děti (6. a 7. třída) měli Bernard s Antonínou nabídku setkávání formou spolča, předběžně v úterý odpoledne. Informační schůzka s rodiči bude v neděli 8. září po mši sv.
  • Zároveň bychom chtěli po prázdninách ve spolupráci se sestrami zahájit přípravu na biřmování ve dvou skupinách: mládež – předběžně ve čtvrtek a pro dospělé (úterý). To setkání pro dospělé bychom chtěli pojmout šířeji – jako přípravu na svátosti (nejen biřmování, ale také Eucharistii, případně i křest). Už o tom můžete uvažovat, případně to nabídnout někomu, o kom víte, že by mohl mít zájem.
  • Na nástěnce i v příloze si můžete přečíst informace z jednání farní rady a také se podívat na přehled hospodaření naší farnosti v loňském roce, který připravila naše účetní paní Irenka Březinová.
  • Farní buňky – pokud se pamatujete, vloni v listopadu zde měl pro nás přednášku P. Vojtěch Koukal o setkávání v tzv. farních buňkách. Jedná se o pravidelné týdenní setkání nad katechezí a ve společné modlitbě a sdílení. Rádi bychom takovou buňku založili i u nás. Pokud byste měl někdo zájem, přijďte v pondělí 24. 6. ve 20 hod. na faru, kde se s touto formou společně prožívané víry můžete seznámit, případně se tam domluví i možný termín setkávání.
  • Tuto neděli nebude po mši sv. setkání ministrantů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *