Close

20. neděle v mezidobí, 18.8.2019

18.8. neděle 20. neděle v mezidobí
20.8. úterý památka sv. Bernarda, opata a učitele
církve
21.8. středa památka sv. Pia X., papeže
22.8. čtvrtek památka Panny Marie Královny
24.8. sobota svátek sv. Bartoloměje, apoštola
25.8. neděle 21. neděle v mezidobí

 • Mše sv. budou v tomto týdnu v obvyklém pořádku.
 • Příští neděli bude změna bohoslužeb v Arciděkanském kostele (kvůli přenosu do rozhlasu). Mše sv. v 8 hod. bude v Křížovém kostele a mše v arciděkanském kostele začne už v 9 hodin.
 • Minulou neděli se při sbírce vybralo 3.328,- Kč
 • Farnost arciděkanství pořádá poslední srpnový týden (26.-30.8.) Příměstský tábor pro děti od 6 do 15 let (denně 8 – 16 hod.; 100Kč/den). Kdybyste náhodou ještě někdo chtěl této možnosti využít, je možné se ještě do úterý přihlásit u sestry Antoníny.
 • Blíží se nám konec prázdnin a začátek nového školního roku. Proto v neděli 1. září bude v rámci mše sv. požehnání školákům a také možnost dát si požehnat školní pomůcky. Následující neděli, 8. září, pak bude po mši sv. informační schůzka s rodiči k výuce náboženství. Předběžně počítáme s těmito časy schůzek:
  • • 1. a 2. třída – pátek 14:00 – 14:45 (s. Antonína)
   • 3. třída (příprava na 1. sv. přijímání) – pátek 15:00 – 15:45 (s. Antonína)
   • 4. a 5. třída – pátek 14:30 – 15:15 (br. Bernard)
   • 6. a 7. třída – setkávání ve formě společenství, úterý 16:30 – 17:30 (s. Antonína a br.Bernard), výuka začne od října.
 • Stejně jako vloni, bude v pátek (od 16:30) také výtvarný kroužek, který povede paní Bohunka Klozová, možnost přihlásit se bude při zapsáním se při nedělní mši sv.
 • Příští školní rok také plánujeme přípravu na biřmování (případně i další svátosti) pro mládež i dospělé, další informace jsou na našich webových stránkách.
 • Petice „Doma je doma“ – Charita podává petici za záchranu domácí zdravotní péče a prosí vás o její podporu. Pokud nedojde ke změně, tak celý systém domácí péče charity bude muset být z důvodů podfinancování zrušen. Pokud chcete petici podpořit, je možné ji ještě i dnes podepsat. Podpisové archy jsou vzadu v kapli na stole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *