Ohlášky 5. neděle postní, 29.3.2020

29.3. neděle 5. neděle postní
3.4. pátek první pátek v měsíci
5.4. neděle KVĚTNÁ (PAŠIJOVÁ) NEDĚLE

• Otec biskup nám posílá pastýřský list, který najdete v příloze.
  • Veřejné bohoslužby a další setkání v naší farnosti jsou do odvolání zrušeny. Sledujte prosím informace na této naší webové stránce.
  • Je dovolena pouze individuální duchovní služba. Tu je možné domluvit buď osobně, nebo během doby, kdy je otevřený kostel k adoraci a osobní modlitbě. Časy otevření jsou:
    • pátek 3.4.       15 – 18
    • sobota 4.4.    14 – 16
    • neděle 5.4.      9 – 11:30
    • Prosíme o dodržování hygienických předpisů (odstupy, roušky). Svaté přijímání prosím přijímejte na ruku. Správný způsob je nastavit levou dlaň a pravou rukou ji podložit (vytvořit „trůn“), kněz vám položí na dlaň Eucharistii, vy ji pravou rukou vezmete a vložíte do úst. Pokud je někdo levák, tak samozřejmě naopak.
  • Tento pátek bude první v měsíci – pokud by byl zájem, můžeme protáhnout otevření kostela s adorací Nejsvětější svátosti – podle případného zájmu adorátorů. Více informací bude průběžně na webové stránce farnosti. pokud byste se ještě někdo další chtěl do této služby zapojit (také v době otevření kostela, jak je uvedeno výše), napište Jeronýmovi (jeronym.ofm(zavináč)seznam.cz), nebo na farnost ( farnost.ruprechtice@seznam.cz), pošleme vám pak odkaz na tabulku, do které je možné se zapisovat.
  • Podle pokynů Otce biskupa není možné zpovídat ve zpovědnici. Po dohodě s bratry jsme se rozhodli, že budeme zpovídat na faře ve Velkém sále. Přístup bude z kostela přes sakristii a spojovací chodbu na faru. Příležitost bude v době otevření kostela, ve Svatém týdnu tuto dobu ještě rozšíříme.
  • Slavení velikonočních svátků – opět podle pokynů Otce biskupa mají být hlavní velikonoční slaveny pouze ve farním kostele s vyloučením veřejnosti, pouze s minimální asistencí. Pokusíme se vám zajistit internetový přenos z těchto slavení. Pokud jde o Květnou neděli, kromě Katolického týdeníku si v době otevření kostela budete moci odnést také posvěcené jívové ratolesti. Časy bohoslužeb vám také ještě oznámím, samozřejmě budou i na internetu. Předpokládáme stejné časy jako vloni.
  • Kontakty na nás najdete na stránce https://www.farnostruprechtice.cz/kontakty/