Individuální duchovní služba

Milí přátelé, bratři a sestry, moc vás zdravím a přeji pokoj a dobro!

Protože podmínky karantény nám dovolují pouze individuální duchovní služby, rád bych vám nabídl několik způsobů, jak této možnosti využít u nás, v naší farnosti:

– požádat o individuální přijetí svátostí, nebo jiné duchovní služby (např. zpověď, svaté přijímání, svátost nemocných, modlitba…). Po domluvě je možné přijít k nám do kostela nebo kláštera; pro lidi staré a nemocné domluvit návštěvu u nich doma.

– kdo jste se zapojili do postní aktivity opisování Evangelia, můžete přinést opsaný úryvek a vyzvednout si nový.

– přišel nám nový Katolický týdeník, i ten si u nás můžete vyzvednout

A pokud vás napadne ještě nějaká další možnost, za každý podnět budu rád!

Samozřejmě o tom můžete informovat také vaše blízké a známé.

Kromě toho je i stále více nabídek služeb v rámci celé země. Mimo jiné je to nabídka duchovní a psychologické pomoci na odkazu: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200318duchovni-a-psychoterapeuticka-pomoc-na-telefonu

Také naši bratři v Praze nově nabízejí duchovní pomoc po telefonu na čísle 605 528 077 (v době 9.00 – 11.30 a 14.00 – 17.30), více o tom můžete najít na našem františkánském webu www.ofm.cz.

Ať vás náš Pán Ježíš Kristus provází a chrání!

Žehnám vám a pamatuji v modlitbě!

Jeroným Jurka ofm
e-mail: jeronym.ofm@seznam.cz