Ohlášky na Květnou neděli, 5.4.2020

10.4. pátek Velký pátek
11.4. sobota Bílá sobota
12.4. neděle Slavnost Zmrtvýchvstání Páně – Hod Boží Velikonoční

• Veřejné bohoslužby a další setkání v naší farnosti jsou do odvolání zrušeny. Chceme vám ale umožnit účastnit se alespoň hlavních svátků spolu s námi, a proto budeme přenášet bohoslužby z našeho kostela, kde budeme sloužit podle pokynů Otce biskupa jen s minimální asistencí. Časy bohoslužeb budou stejné jako vloni – Na Zelený čtvrtek a Velký pátek v 18 hodin, na Bílou sobotu ve 21 hod. a v neděli Zmrtvýchvstání v 9 hodin. Odkaz na internetový link vám ještě pošleme a bude také na stránce farnosti.
  • Je dovolena pouze individuální duchovní služba. Tu je možné domluvit buď osobně, nebo během doby, kdy je otevřený kostel (podle doporučení Otce biskupa) k adoraci a osobní modlitbě. Časy otevření budou:
    • pondělí  6.4.     15 – 18
    • úterý 7.4.         15 – 18
    • středa 8.4.        15 – 18
    • čtvrtek 9.4.      15 – 17     20 – 24 a dál
    • pátek 10.4.       15 – 17
    • sobota 11.4.       9 – 20
    • neděle 5.4.        10 – 11:30
  • Kvůli pandemii byla dána možnost všem věřícím získat odpuštění všech hříchů už tím, že jich budou upřímně litovat a budou rozhodnuti je vyznat, až tato nouzová situace pomine. Pokud by však někdo i přes tuto možnost chtěl přistoupit ke svaté zpovědi, chceme vám tuto možnost nabídnout v době otevření kostela od pondělí do čtvrtku Svatého týdne. Zpovídat se bude na faře ve Velkém sále, přístup bude z kostela přes sakristii.
  • Ve čtvrtek v noci bychom rádi nabídli příležitost k adoraci a bdění, začneme ve 20 hodin a příležitost k adoraci a bdění bude minimálně do půlnoci. Pokud bude tato možnost ještě prosloužena, budeme vás o tom informovat na webu farnosti.
  • Děkuji všem, kdo se již zapojili do služby přítomnosti v kostele v době jeho otevření!!! Pokud byste se ještě někdo další mohli přidat, přihlaste se na mail farnosti nebo přímo br. Jeronýmovi, dostanete pak odkaz na tabulku, kde se budete moci zapsat k této službě podle vašich možností.
  • Naše komunita se v těchto dnech rozrostla o dva nové bratry – o br. Benedikta Holotu a br. Marka, a zůstanu u nás minimálně po dobu trvání nouzového stavu.
  • Dále vám chceme nabídnout videa pro návod a inspiraci, jak prožít dny velikonočního Tridua v této době doma v rodině. Najdete je na odkazu: https://www.youtube.com/channel/UCJx8Y4F6XMmXVjonltsPchw
  • Pro náročnější připravila Komunita blahoslavenství intenzivnější online program na celý Svatý týden. Kdo chce, dají se z toho vybrat i jednotlivé prvky, například hezké tipy k modlitbě v rodině: https://www.blahoslavenstvi.cz/priprava-manual

Požehnaný Svatý týden v Boží blízkosti a ochraně!

Jeroným Jurka ofm, administrátor farnosti, 608 868 792