Close

Velikonoce 2020

Bohoslužby online

Veřejné bohoslužby a další setkání v naší farnosti jsou do odvolání zrušeny. Chceme vám ale umožnit účastnit se alespoň hlavních svátků spolu s námi, a proto budeme přenášet bohoslužby z našeho kostela, kde budeme sloužit podle pokynů Otce biskupa jen s minimální asistencí. Časy bohoslužeb budou stejné jako vloni:

 • Na Zelený čtvrtek 18.00
 • Velký pátek 18.00
 • Bílá sobota 21.00
 • Neděle Zmrtvýchvstání 9.00.

Odkaz na internetový link vám ještě pošleme a bude také na stránce farnosti.

Kostel otevřený k modlitbě

Podle doporučení otce biskupa bude během Svatého týdne otevřený kostel k adoraci a osobní modlitbě. Časy otevření budou:

 • pondělí  6.4.     15 – 18
 • úterý 7.4.         15 – 18
 • středa 8.4.        15 – 18
 • čtvrtek 9.4.      15 – 17     20 – 24 a dál
 • pátek 10.4.       15 – 17
 • sobota 11.4.       9 – 20
 • neděle 5.4.        10 – 11:30

Ve čtvrtek v noci bychom rádi nabídli příležitost k adoraci a bdění, začneme ve 20 hodin a příležitost k adoraci a bdění bude minimálně do půlnoci. Pokud bude tato možnost ještě prosloužena, budeme vás o tom informovat na webu farnosti.

Zpovídání a individuální duchovní služba

V současném stavu je dovolena pouze individuální duchovní služba. Tu je možné domluvit buď osobně, nebo během doby, kdy je otevřený kostel.

Kvůli pandemii byla dána možnost všem věřícím získat odpuštění všech hříchů už tím, že jich budou upřímně litovat a budou rozhodnuti je vyznat, až tato nouzová situace pomine. Pokud by však někdo i přes tuto možnost chtěl přistoupit ke svaté zpovědi, chceme vám tuto možnost nabídnout v době otevření kostela od pondělí do čtvrtku Svatého týdne. Zpovídat se bude na faře ve Velkém sále, přístup bude z kostela přes sakristii.

Inspirace k prožití velikonočních dnů doma

 • Pro náročnější připravila Komunita blahoslavenství intenzivnější online program na celý Svatý týden. Kdo chce, dají se z toho vybrat i jednotlivé prvky, například hezké tipy k modlitbě v rodině: https://www.blahoslavenstvi.cz/priprava-manual

One Comment on “Velikonoce 2020

VadatuM
11. 4. 2020 at 8:11

Hello to all
In this baffling time, I honey you all
Prize your one’s nearest and friends

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *