Ohlášky 7. neděle velikonoční, 16.5.2021

18.5. úterý památka sv. Felixe z Cantalice, řeholníka
20.5. čtvrtek svátek sv. Bernardina ze Sieny, kněze
23.5. neděle slavnost SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO

• Mše sv. budou v tomto týdnu až do soboty v obvyklých časech. V sobotu 22.5. bude výjimečně mše svatá ráno v 8:30, večer budeme slavit od 21 hod. vigilii slavnosti Seslání ducha svatého v kostele Panny Marie U Obrázku. Budou při ní biřmováni naši nově pokřtění.
  • Slavností Seslání Ducha svatého – Letnic končí doba velikonoční.
  • Minulou neděli se vybralo do pokladničky 5.890,- Kč.
  • V pátek (první v měsíci) bude obvyklá tichá adorace od večerní mše sv. do 22 hod., během adorace je kostel otevřený k návštěvě a individuální modlitbě.
  • Na konci května (v pátek 29.5.) bude i náš kostel zapojen do Noci kostelů – přislíbili jsme také pomoc při hlídání kostela U Obrázku, ve kterém bude probíhat výstava „Nebe bylo plné hvězd“, která připomene akci K a akci Ř o likvidaci klášterů v r. 1950, předpokládáme, že bude přístupná o víkendech. Pokud už teď víte, že byste se mohli zapojit, zapište se do tabulky na stolečku, nebo se přihlaste u Jeronýma.
  • Po první nedělní mši v 9 hodin bude setkání ministrantů.