Ohlášky slavnost sv. Antonína, 13.6.2021

13.6. neděle poutní slavnost SV. ANTONÍNA, KNĚZE
20.6. neděle 12. neděle v mezidobí

  • Dnes slavíme naši Svatoantonínskou pouť. Všichni jste zváni na setkání na Farní zahradě. Teď po mši připravíme stoly a bude příležitost dát si kávu nebo jiný nápoj, po skončení druhé mše sv. (kolem půl 12) zahájíme modlitbou společné jídlo.
  • Na Farní radě jsme se domluvili, že od příští neděle, 20. června, už bude zase jen jedna mše svatá – v 9 hodin. Na tu druhou už přišlo opravdu jen velmi málo lidí a vzhledem k dovoleným a blížícím se prázdninám, bude jistě i celkově míň účastníků, tak by měla jedna mše svatá stačit. Jinak budou mše sv. v obvyklých časech.
  • Na setkání Farní rady jsme se dále zamýšleli nad sociálním rozměrem života naší farnosti, probrali jsme některé opravy a plánované akce. Další setkání FR bude po prázdninách 1. září.
  • V pátek bude obvyklá tichá adorace od večerní mše sv. do 22 hod., během adorace je kostel otevřený k návštěvě a individuální modlitbě.
  • Příští sobotu bude mít kněžské svěcení náš bratr Marek Vilímek OFM
  • Minulou neděli se vybralo do pokladničky 4.410,- Kč.
  • Brigádu v klášteře sester Karmelitek v Drastech teď do prázdnin neuskutečníme, ale příští týden bude nedělní sbírka věnována na jejich podporu. Kdo chcete, můžete za týden dát příspěvek do kasičky, nebo některému z bratří.
  • V budově sousedního stacionáře se uvolnil byt vhodný pro trvalé nebo dočasné bydlení. Byt je velký 35m2, 2+kk, slunný s výhledem na kostel a farní zahradu, vhodný pro mladší nebo starší pár, malé dítě není překážkou. Bližší informace poskytne Pavel Eliáš anebo na telefonu stacionáře.
  • V rámci poutě je možné zakoupit tašky od sester s motivy Sluneční písně sv. Františka.