Ohlášky 1. neděle adventní, 28.11.2021

30.11. úterý svátek sv. Ondřeje, apoštola
3.12. pátek památka sv. Františka Xaverského, kněze
5.12. neděle 2. NEDĚLE ADVENTNÍ

• mše sv. budou v tomto týdnu v obvyklých časech, navíc bude
  • rorátní mše – ranní mše sv. ke cti panny Marie budou slouženy o adventních pátcích vždy v 6:30, mše bude při svíčkách, můžete přinést i vlastní lucerničku.
  • farní kavárna U Kostelní myši – ve čtvrtek 2.12. z důvodu nemoci nebude.
  • V pátek bude po večerní mši svaté příležitost k pravidelné individuální adoraci a modlitbě až do 22 hodin.
  • minulou neděli se při sbírce do pokladničky vybralo 3.215,- Kč.
  • Adventní mše v neděli budeme zase zahajovat průvodem dětí s lucerničkami – tak vás všechny k tomto krásnému zvyku zveme – jen upozorňuji, že je třeba přijít včas, jinak o to děti přijdou!
  • Dnes začínáme Advent – dobu přípravy na Boží narození. I letos vám nabízíme pomůcku pro jeho prožití – Průvodce Adventem. Brožurku si můžete vzít v kostele vzadu na stolečku, nebo ve farní kanceláři. Cena jednoho sešitku je 10 korun.
  • Příští neděli, 5. prosince, bude u nás v kostele Mikuláš – od 16 hodin.  Děti je třeba předem přihlásit (do středy 1.12. včetně) u s. Bonaventury nebo u br. Bernarda.
  • Perníkový Betlém – také letos bychom rádi vytvořili perníkový Betlém pro náš kostel. Při výrobě figurek je možné uplatnit fantazii a klidně vytvořit třeba váš dům, rodinu, náš kostel… další informace jsou na internetu, nebo je možné se zeptat sestry Bonaventury.