Ohlášky 2. neděle adventní, 5.12.2021

7.12. úterý památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve
8.12. středa slavnost PANNY MARIE, POČATÉ BEZ POSKVRNY PRVOTNÍHO HŘÍCHU
12.12. neděle 3. NEDĚLE ADVENTNÍ

• mše sv. budou v tomto týdnu v obvyklých časech, navíc bude v pátek v 6:30 rorátní mše – ranní mše sv. ke cti Panny Marie, mše bude při svíčkách, můžete přinést i vlastní lucerničku.
  • Ve středu 8.12. to bude rok od úmrtí našeho bratra Antonína. Vzpomeneme na něj především při ranní mši svaté.
  • farní kavárna U Kostelní myši – ve čtvrtek 9.12. zveme seniory na další setkání, přijde si s námi popovídat Markéta Tallerová z libereckého divadla.
  • pátek bude po večerní mši svaté příležitost k pravidelné individuální adoraci a modlitbě až do 22 hodin.
  • sobotu 11.12. vás zveme od 14 hod. do naší Farní kavárny na Vánoční pečení. Recepty i těsto bude podle receptů našich babiček – pomohou i dámy z naší farnosti, pečení bude mezigenerační! Více na plakátku.
  • Také v sobotu 11.12. bude příležitost k předvánoční zpovědi – v kostele od 15 hodin do večerní mše svaté.
  • minulou neděli se při sbírce do pokladničky vybralo 5.004,- Kč.
  • Vzadu na stolečku si můžete vzít brožuru Průvodce Adventem. Cena jednoho sešitku je 10 korun. Také je tam k dispozici stolní kalendář na příští rok, jeho cena je 70 Kč.
  • Dnes 5. prosince odpoledne bude u nás v kostele Mikuláš – jen pro ty, kdo se přihlásili v uplynulém týdnu!
  • Perníkový Betlém – také letos bychom rádi vytvořili perníkový Betlém pro náš kostel. Při výrobě figurek je možné uplatnit fantazii a klidně vytvořit třeba váš dům, rodinu, náš kostel… další informace jsou na plakátku, na internetu, nebo je možné se zeptat sestry Bonaventury.
  • Byt ve stacionáři –  V budově sousedního stacionáře se uvolnil byt vhodný pro trvalé nebo dočasné bydlení, je veliký 35 m2, 2+kk, slunný, s výhledem na kostel a farní zahradu, vhodný pro mladší nebo starší pár. Malé dítě není překážkou. Bližší informace poskytne Pavel Eliáš anebo na telefonu stacionáře.