Ohlášky 28. neděle v mezidobí, 11.10.2020

15.10. čtvrtek sv. Terezie od Ježíše, panny a učitelky církve
17.10. sobota sv.Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka
18.10. neděle 29. neděle v mezidobí

• mše svaté budou v tomto týdnu v obvyklém pořádku. Moc děkuji za kněze, kteří nás ochotně a obětavě zastoupili, zvl. P. Václavu Umlaufovi!
  • minulou neděli se při sbírce vybralo 4.210,- Kč.
  • Od pondělí 12.10. začíná platit nové opatření vlády, podle kterého je maximální možný počet účastníků bohoslužeb 10 lidí. Toto opatření má trvat zatím dva týdny. Ponecháme tedy mše sv. ve všední dny, v neděli se do tohoto počtu nevejdeme. Pokusíme se zajistit přenos po internetu, ale nevíme, jestli ho bude br. Bernard moci zajistit. Nenašel by se někdo z farnosti, kdo by se toho případně mohl ujmout? Pokud ano, přihlaste se prosím u br. Jeronýma.
  • Bude opět příležitost k soukromé modlitbě a k přijetí svátostí (Eucharistie, zpověď) v našem kostele v neděli od 10 hod. do 11:30, tak jak už to máme vyzkoušené 🙂
  • V této době vám doporučuji najít si více času ke společné modlitbě v rodině. Třeba k modlitbě růžence (zvláště teď v říjnu), nebo i k jakékoliv jiné formě společné modlitby. Nejsme odkázáni jen na svátosti – s Bohem se můžeme setkat tolika jinými způsoby! A rodina má velikou sílu!
  • Pokud jde o výuku náboženství, přizpůsobíme se pravidlům pro kroužky. Konkrétní informace dostanou rodiče dětí na mail. Pokud máte nějaké dotazy, obraťte se telefonicky na sestru Janu OSF.
  • v pátek 16. října bude pravidelná adorace od večerní mše sv. nejméně do 22 hod. Starost o její zajištění si vzal na sebe Aleš Pecháček.
  • Chceme vytvořit seznam seniorů a nemocných, kteří mají zájem o přinášení svatého přijímání. Pokud o někom takovém víte (nebo se to týká i přímo vás), zapište ho do seznamu vzadu na stolečku, nebo napište na farní mail jméno, adresu a telefonický kontakt.